wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Gniezno Cup zakończone

środa 14 wrzesień 2011 14:00

W Gnieźnie między 9 a 11 września 2011 roku odbył się jak co roku duży Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2011”. Zawody te tym razem rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczka (1997 i młodsze) oraz dzieci (1999 i młodsze).

Do Pierwszej Stolicy Polski zjechały ekipy z następujących miast: Gdyni, Elbląga, Ryjewa, Lubina, Dopiewa, Lubicza, Buku, Szczecina, Jeleniej Góry, Słupska, Dębna, Lubrzy, Obornik Wlkp., Świekatowa oraz Kadra województwa Zachodniopomorskiego i Kadra województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup" jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w Polsce. Corocznie uczestniczą w rywalizacji na gnieźnieńskich parkietach finaliści i medaliści Mistrzostw Polski.. Do Gniezna ściąga ich możliwość zmierzenia się z mocnymi zespołami, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Przyjezdne drużyny ulokowane były w Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3.

Zespoły w obu kategoriach wiekowych w fazie wstępnej zostały podzielone na grupy, aby zagrać w nich mecze „każdy z każdym”, a następnie rozgrywane były mecze o miejsca. W kategorii dzieci bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Szczecina, gnieźnianki z UKS Tuzinek MOS 99’ zajęły dopiero IX miejsce a ich młodsze o rok (z rocznika 2000) koleżanki X miejsce. W kategorii starszej - młodziczka zwycięska okazała się ekipa z Lubicza, która po pasjonującym i zaciętym meczu finałowym pokonała drużynę Kusego I Szczecin. Gnieźnieński zespół MKS MOS zajął najgorsze miejsce bo IV, przegrywając rywalizację o medale z zespołem z Ryjewa różnicą jednej bramki.

Najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczka została gnieźnianka Tomaszewska Katarzyna. Najlepszą bramkarką turnieju została wyłoniona Cykał Klaudia z Bellator Ryjewo a najwięcej bramek w turnieju rzuciła Gulczyńska Natalia z Kusego I Szczecin. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Khadkhuu Patrycja i Kaźmierczak Anna z Lubicza, Nowomiejska Julia i Mocarz Dominika z Kusego I Szczecin, Budzyńska Anita z MKS MOS 97 Gniezno, Jarzyńska Sandra z Ryjewa i Mirkowska Patrycja ze Słupska W kategorii dzieci najlepszą zawodniczką została Abram Klaudia z Kusego Szczecin, najskuteczniejszą piłkarką okazała się Gołda Daria z gryfa Dębno, a najlepszą bramkarką została Rzeczycka Anna z KPR Jelenia Góra. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Przecichowska Weronika z Cisowa Gdynia, Derwich Anna z KPR Jelenia Góra, Betkę Sara z Lubicza, Montowska Natalia z Ryjewa, Gadowska Aleksandra z Lubrzy i Jankowska Aleksandra z UKS Tuzinek MOS Gniezno.

Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. Wysoki poziom drużyn oglądającym te zmagania przynosił wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. W imprezie tej udział wzięło ponad 300 uczestników.