wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Boks po gnieźnieńsku

wtorek 18 październik 2011 12:00

Forma pięściarzy z klubu Stella Gniezno podczas V Memoriału Bokserskiego im. Mariana Ekonoma i Zbigniewa Szulczyńskiego w Zbąszyniu okazała się wyśmienita. Na turniej stawiło się w sumie 94 zawodników z 13 klubów. Gnieźnieński Klub reprezentowało 4 zawodników oraz 4 adeptów.

Reprezentanci Gniezna zajęli dwa pierwsze i dwa drugie miejsca. W finale Daniel Sekulski (Stella Gniezno) pokonał Łukasza Mikulskiego (Junior Boks Poznań) w pierwszej rundzie, wygrywając w kategorii 64 kilo. Konrad Popek (Stella Gniezno) został pokonany w finale przez Dawida Przybysza z Poznania jednogłośnie na punkty i zajął II miejsce w wadze 75 kilo.

Agata Kolasińska (Stella Gniezno) w finale pokonała w II rundzie Martę Wejsner z Junior Boks Poznań i tym samym wygrała turniej w wadze 60 kilo. Damian Wiśniewski przegrał w finale z Mateuszem Szmytem z BKS Gorzowa przez poddanie przez sekundanta w I rundzie (kontuzja łokcia). Damian zajął ostatecznie drugie miejsce w wadze +91 kilo.

Podczas memoriału odbyły się również walki pokazowe stoczone przez gnieźnieńskich adeptów. - Bokserska sekcja cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Co prawda jeszcze nie startują one w głównych turniejach, ale toczą świetnie reżyserowane walki pokazowe – mówi trener Artur Strzelecki. - Dlatego właśnie dla nich, w grudniu 2011 roku planuje się zorganizowanie zabawy – turnieju, by mogli zaprezentować się gnieźnianom.

Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc finansowo organizację tych zawodów dla najmłodszych adeptów boksu, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 669 777 111 lub mailowo boks.stella@onet.pl.

Źródło: UM Gniezno