aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Starosta dał stypendia


wtorek 09 październik 2012 15:00

Jesień zdecydowanie nie jest okresem uwielbianym przez dzieci i młodzież, ale grupa uczniów niewątpliwie kontynuować będzie naukę z wyjątkowym zapałem. W dniu 2 października młodzi-zdolni otrzymali stypendia Starosty Gnieźnieńskiego podczas uroczystości w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, na otrzymanie stypendiów młodzież miała szansę w czterech kategoriach. Jak owa pula nagrodzonych rozłożyła się na poszczególne placówki oświatowe? Stypendium Naukowe dla Najzdolniejszej Młodzieży Szkolnej uzyskało 11 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Z kolei 114 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego oraz 3 uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie wspartych zostało Stypendium Naukowym dla Uczniów osiągających najwyższe wyniki z przedmiotów. Nie zapomniano także o 6 uczniach z zasadniczych szkół zawodowych powiatu gnieźnieńskiego, a to za sprawą Stypendium Naukowego dla Uczniów z Zasadniczych Szkół Zawodowych, rokujących nadzieję na kontynuowanie nauki w wyuczonym zawodzie w technikum. Stypendium Socjalne dla Uzdolnionej Młodzieży trafiło do 15 uczniów ze szkół i placówek oświatowych powiatu gnieźnieńskiego.

Stypendia młodym-zdolnym przyznali w czasie uroczystości Starosta Gnieźnieński – Dariusz Pilak, Wicestarosta Gnieźnieński – Robert Andrzejewski oraz członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego - Alina Kujawska – Matanda . Łączna kwota tych form finansowego wsparcia to 126 660,00 zł.

AW
Źródło: powiat-gniezno.pl

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Gniezno.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl