aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Mogą lepiej leczyć


sobota 27 październik 2012 19:00

Medycyna wciąż „idzie” do przodu, ale lekarze bez odpowiedniego sprzętu niewiele mogą zdziałać w walce o ludzkie zdrowie. Na szczęście placówki medyczne wzbogacają się o nowe nabytki, przykładowo w szpitalu przy ulicy 3 Maja w Gnieźnie dokonano w ostatnim czasie przekazania nowych urządzeń.

Do tego jakże przyjemnego wydarzenia doszło w dniu 23 października. Wtedy to w murach placówki pojawili się – na szczęście nie jako pacjenci – m.in: starosta Dariusz Pilak, wicestarosta Robert Andrzejewski, członek zarządu Powiatu Alina Kujawska-Matanda, Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski. Jak widać po składzie osobowym przybyłych gości, wtorkowa uroczystość była doniosłym momentem, gdyż szpitalowi przekazano aparat bronchofiberoskop intubacyjny z wyposażeniem.

Koszt nowych urządzeń to 47 700 zł. Te zostały zakupione ze środków Miasta Gniezna. Wspomniany bronchofiberoskop intubacyjny służyć będzie np. do wykonywania zabiegów diagnostycznych, jak i ewentualnego usuwania u pacjentów ciał obcych z dróg oddechowych, odsysania nadmiaru wydzielin itp.

AW
Źródło: www.powiat-gniezno.pl

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Gniezno.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl