aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Tragiczny wypadek: 1,5 roczne dziecko zginęło na miejscu


poniedziałek 30 wrzesień 2013 15:00

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 28 września w miejscowości Łopienno. Ok. godz. 16.30 na drodze powiatowej nr 2147 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W wyniku wypadku na miejscu, mimo reanimacji, zmarła 1,5 roczna dziewczynka. Trójka pozostałych pasażerów trafiła do szpitali.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 19-letni mieszkaniec Gniezna, prowadzący auto marki Opel Calibra, jadąc drogą gminną od strony Kłodzina zderzył się z samochodem marki BMW, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca gminy Rogowo, który jechał od strony Janowca Wielkopolskiego w kierunku Gniezna.

W wyniku zderzenia BMW wylądował na przeciwnym pasie ruchu i uderzył tyłem pojazdu w drzewo rosnące po lewej stronie drogi. Na skutek wypadku zmarła 1,5 roczna dziewczynka jadąca w BMW. Ciężkie obrażenia odniosła jej matka, która została przetransportowana do szpitala w Poznaniu przez Pogotowie Lotnicze. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie.

Policja i prokuratura badają okoliczności wypadku. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Bezpośrednio po zdarzeniu wstrzymano ruch na ok. 5 godzin.

Źródło: KPP w Gnieźnie

M.A.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Gniezno.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl