aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Wyprzedzała na podwójnej ciągłej- trafiła do aresztu


poniedziałek 05 sierpień 2013 15:00

W dniu 16 lipca w miejscowości Lulkowo patrol drogowy policji zatrzymał 51- letnią obywatelkę Niemiec polskiego pochodzenia. Kobieta swoim BMW na oczach policjantów złamała przepisy drogowe, wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej nie stosując się do zakazu wyprzedzania.

Auto zostało zatrzymane do kontroli, jednak kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, twierdząc, iż nie popełniła żadnego wykroczenia. W związku z tym została zatrzymana i odprowadzona do policyjnego aresztu. Czynności wobec kobiety zostały wykonane w trybie przyspieszonym- już 18 lipca Sąd Rejonowy w Gnieźnie wydał wyrok skazujący.

Sąd uznał, iż kobieta była winna zarzucanych wykroczeń i wymierzył karę grzywny w wysokości 900 zł wliczając w poczet kary okres zatrzymania. Na tym jednak „przygoda” Niemki się nie kończy- toczy się wobec niej odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki, do którego doszło podczas zatrzymania.

Źródło: KPP w Gnieźnie

M.A.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Gniezno.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl