aktualna pogoda:
°C
hPa
deszcz: 0.0 mm
wiatr: km/h
pogoda na 4 dni »

Mówię NIE politykom przywożonym w teczkach c.d.n… PO?


sobota 15 luty 2014 14:00

Sojusz Lewicy Demokratycznej po różnych eksperymentach z liderem listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego postawił na rdzenną Wielopolankę, doświadczoną i cenioną za kompetencje i zaangażowanie w sprawy regionu posłankę Krystynę Łybacką. Europa Plus  stawia na ,,uciekiniera” z SLD Marka Siwca, PSL zapewne poprowadzi obecny europoseł Andrzej Grzyb a lidera PiS-u wyznaczy Jarosław Kaczyński.

Dariusz Rosatii liderem listy PO w Wielkopolsce?

Kiedy w Poznaniu przyjęto Józefa Oleksego byłego premiera na lidera listy SLD to Ryszard Grobelny nawoływał powszechnie do niegłosowania na ugrupowania, których liderami będą ,,politycy przywożeni w teczkach”. Jak teraz zachowa się  prezydent Ryszard Grobelny gdy dowie się, że liderem listy Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce może zostać poseł Dariusz Rosatii, obecny szef Komisji Finansów Publicznych. Tak, to zapewne osoba kompetentna z dużą wiedzą o procesach gospodarczych i politycznych w Europie ale ,,polityczny spadochroniarz” z nadania premiera Donalda Tuska.

Ludzie Aleksandra Kwaśniewskiego

Profesor Rosatii to człowiek przejęty przez PO z szeroko rozumianej lewicy i na pewno jest ,,ze stajni” byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Z tej ,,stajni” będzie przynajmniej na trzech konkurencyjnych listach kilku kandydatów do europarlamentu. Józef Oleksy i Dariusz Rosatii zdaniem byłej głowy państwa to ludzie z dużą wiedzą europejską i jedni z najlepszych znawców problematyki unijnej.

Czy Ryszard Grobelny zachowa się honorowo?

Panie Prezydencie wiem, że jest Pan odpowiedzialnym poznaniakiem dlatego oczekuję od Pana właściwej reakcji na ewentualny scenariusz, że polityk ,,przywieziony w teczce z Warszawy” będzie liderem listy PO w Wielkopolsce.

Przypominam Pana słowa: ,,Nawołuję wiec do tego by nikt w Wielkopolsce nie oddał głosu na partię, która za lidera nie będzie miała Wielkopolanina!”. Mam nadzieję, że nadal będzie Pan publicznie namawiał Wielkopolan do honorowego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wielkopolska wspiera Wielkopolan.

Wielkopolanin, Poseł na Sejm RP - Tadeusz Tomaszewski

Gniezno, 12 luty 2014r.

 
 

Zobacz także:


Strona główna  •   Turek.net.pl •  

Strony portalu Gniezno.info.pl są monitorowane przez Google Analytics •  Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu oraz plików cookie •  Projekt, realizacja, hosting online24.pl